Ustroń – raj dla miłosników górskich spacerów

Wiele osób wyjeżdża na urlop w góry i nie ma w tym nic dziwnego. Góry są majestatyczne i piękne, w miejscowościach leżących u ich podnóża, można korzystać z świeżego i czystego powietrza, co ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego też wiele osób wybierając się na wakacje czy to letnie czy zimowe przyjeżdża do Ustronia, który leży w Beskidzie Śląskim. Ustroń to bardzo malownicza miejscowość, gdzie można się nacieszyć obcowaniem z naturą. Jest to istny raj dla amatorów pieszych i rowerowych wędrówek, a także dla narciarzy, ponieważ jest to znany kurort narciarski.

W Ustroniu można spędzać czas na wiele różnych sposobów, w zależności od tego jakie się ma się potrzeby i zainteresowania. Jednak na początek trzeba się przede wszystkim zatroszczyć o odpowiedni nocleg. Pod uwagę można wziąć kilka opcji, bo możliwości noclegowe Ustronia są dosyć bogate. Na czele stoją eleganckie hotele ze swoim wysokim standardem. Decydując się na pobyt w takim hotelu, trzeba się liczyć z wysoką ceną na pokój, ale można przy tym liczyć na różnorodne atrakcje. Zwykle takie hotele oferują noclegi w bogato wyposażonych, luksusowych pokojach. Pokoje są eleganckie i gustownie urządzone, nie brakuje w nich żadnych wygód. Poza tym goście mogą za darmo korzystać ze strefy SPA, w tym z basenów, masaży, różnych zabiegów, jacuzzi i sauny. W hotelach tego typu są też i wykwintne restauracje i bary, w których można przyjemnie spędzić wieczór.

Inną propozycją dla turystów są miłe i przyjazne pensjonaty, w których cena za pobyt jest zdecydowanie niższa niż w hotelach o wysokim standardzie. Takie pensjonaty zwykle wybierają rodziny z dziećmi, szczególnie jeśli są one położone blisko stoków i ścieżek spacerowych. Pokoje są wygodne i przyjemne dla oka, jest w nich podstawowe wyposażenie i łazienka, co wiele ułatwia.

Kolejną ciekawą propozycją mogą być kwatery prywatne oferowane przez mieszkańców Ustronia. Takie noclegi są najtańsze i z nich również turyści chętnie korzystają. Niezależnie od tego na jakie zakwaterowanie w Ustroniu się zdecydujemy, warto zapoznać się z tym co kurort ma do zaoferowania. W miejscowości tej nie zabraknie atrakcji dla nikogo, lokale są czynne do późnych godzin, a place zabaw zapewnią atrakcje także dzieciom. Ustroń nie jest zbyt duży, jednak jest miejscowością turystyczną, dlatego każdy odpoczywający znajdzie tu coś dla siebie i przywiezie z wakacji miłe wspomnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>