Trasy rowerowe w Nowym Targu

Ostatnio pokazaliśmy Wam malowniczy Iwonicz-Zdrój [więcej informacji na blogu], świetnie przystosowany do rowerowych wypadów. Teraz czas na kolejne miejsce, w którym możecie podziwiać widoki ze swojego jednośladu. Wycieczka do Nowego Targu może być doskonałą okazją do poprawienia swojej kondycji fizycznej oraz sylwetki. Oczywiście wiele zależy pod tym kątem od turystów, dlatego też trzeba się zastanowić nad tym, czy tego typu aktywny wypoczynek okaże się strzałem w dziesiątkę. Decydując się na Nowy Targ, warto wziąć pod uwagę zwłaszcza znajdujące się tam trasy rowerowe, których do wyboru jest kilka.

Dużą zaletą jest to, że takie trasy są bardzo zróżnicowane pod kątem trudności. Coś dla siebie powinny więc znaleźć zarówno osoby początkujące, jak i te zaawansowane pod kątem technicznym. Do pokonania jest tam 6 najbardziej popularnych tras rowerowych. Pierwsza z nich jest najkrótsza, ale za to zdecydowanie najciekawsza i najpiękniejsza. Liczy ona sobie zaledwie sześć kilometrów i podróżuje się nią wokół rynku, ale maksymalne nachylenie na tej trasie wynosi aż 15%. Jak widać wyraźnie jest to trasa przeznaczona dla osób, które nie mają problemów z wysiłkiem fizycznym i potrafią jeździć po górach. Po drodze mija się wyciąg narciarski, ale też Babią Górę [tutaj szczegóły], dlatego ta baza noclegowa z pewnością zaspokoi oczekiwania wszystkich zainteresowanych osób.

Druga z tras liczy sobie 12 kilometrów, a maksymalne nachylenie to 12%. Dużym atutem tej trasy jest to, iż jest ona w całości asfaltowa i niezbyt wymagająca w zakresie technicznym. Nie znajdzie się tam żadnych niebezpiecznych elementów, więc na taką wycieczkę z powodzeniem można zabrać ze sobą nawet dzieci. Będzie to dla nich niesamowita frajda podczas spędzania wakacji z rodzicami. Po drodze pokonuje się dość stromy podjazd, ale też stromy zjazd, który jest dodatkową atrakcją dla zainteresowanych. Mija się także nowoczesny wyciąg narciarski i ma się widok na Tatry. Pozostałe trasy nie są tak wymagające, ale można również z nich korzystać i przyjemnie spędzić na nich czas. Ta baza noclegowa [noclegi Nowego Targu] daje współcześnie turystom szereg możliwości do uskutecznienia aktywnego wypoczynku na wakacjach.

Wiele osób decyduje się na skorzystanie z tras rowerowych zlokalizowanych na terenie Nowego Targu. Jest to bardzo dobra decyzja zwłaszcza dla osób chcących zadbać o własne zdrowie i kondycję fizyczną. Można w tym mieście wybrać zróżnicowane pod kątem technicznym trasy, które nie są niebezpieczne, za to bardzo atrakcyjne.

8 przemyśleń nt. „Trasy rowerowe w Nowym Targu

  1. Ja myślę ( z resztą autorzy bloga też o tym piszą), że są tam trasy dla każdego, więc nie ma co skreślać Nowy Targ pod tym względem :)

  2. O coś dla mnie, szukałem fajnego miejsca na rower na wakacje i fajnie, że podrzuciliście pomysł z noclegiem w Nowym Targu, wybiorę się na pewno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>