Szlakiem Architektury Drewnianej w Gorlicach

Małopolska to uroczy region, który przyciąga coraz więcej zainteresowanych turystów. Aktywne spędzanie czasu na górskich szlakach, zwiedzanie lokalnych zabytków, podróż Szlakiem Architektury Drewnianej – województwo bez wątpienia ma nam wiele do zaproponowania. Czy skorzystamy z tej cudownej, wakacyjnej propozycji?

Jeśli w tym roku chcemy zdobyć Małopolskę, z pewnością warto przyjechać właśnie do Gorlic. Gorlice nierozłącznie wiążą się z przepięknym pasmem górskim, Beskidem Gorlickim (https://pl.wikipedia.org/wiki/Beskid_Gorlicki). Jest to tak naprawdę nazwa potoczna części Beskidu Niskiego. Słownictwo nie gra tutaj roli, gdyż liczą się niezwykłe krajobrazy oraz ciekawe miejsca w tym górskim regionie. W Polsce jest niewiele tak uroczych i spokojnych zakątków, jak Beskid Gorlicki. Nie spotkamy tutaj tłumu turystów, możemy napawać się urokami gór w ciszy. Niemniej jednak niesamowite walory tego miejsca z pewnością niedługo także przyciągną wielu miłośników. Piękne widoki, dzika, nienaruszona przez człowieka przyroda, niepowtarzalna atmosfera, możemy tutaj naprawdę podziwiać piękno natury.

Miasto stanowi doskonałą baza wypadową do okolicznych wsi i miasteczek. Warto na przykład zobaczyć cudowny, drewniany kościół św. Filipa i Jakuba w Sękowej. Zabytek wchodzi w skład Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Stanowił on niemałą inspirację dla wielu sławnych artystów, na przykład Stanisława Wyspiańskiego. W samym mieście uwagę zwraca z pewnością bardzo oryginalny dom z XV wieku, Dwór Karwacjanów. Współcześnie stanowi on siedzibę galerii sztuki. W dawnych czasach był rezydencją założycieli i pierwszych właścicieli Gorlic. Co ciekawe na początku dom pełnił funkcję militarną. W swojej niecodziennej konstrukcji posiadał między innymi tajne wyjścia.

Wakacje w Małopolsce z pewnością przebiegną w miłej atmosferze, pełnej ciekawych atrakcji. Czekają tutaj na nas także liczne wydarzenia kulturalne. Bogata baza noclegowa (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,gorlice,0.html) oraz znakomite punkty gastronomiczne zapewnią odpowiednie warunki. Liczne hotele, pokoje gościnne, pensjonaty, a nawet agroturystyka, takie właśnie noclegi pozostają do dyspozycji gości. Miasto doskonale sprawdzi się, jeśli chcemy solidnie wypocząć i naładować akumulatory. W Gorlicach każdy znajdzie coś dla siebie: od aktywnego wypoczynku, po zwiedzanie zabytkowych budowli oraz napawanie się dziełami sztuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>