Piękna wioska na wyspie – Wisełka

W województwie zachodniopomorskim zlokalizowanych jest wiele uroczych miejscowości i miast, które od wielu lat stanowią centra turystyczne. Ogromnym zainteresowaniem turystów cieszy się Wisełka, czyli niewielka miejscowość, którą znajdziemy na wyspie Wolin. Ta niesamowita wioska położona jest w bliskim sąsiedztwie z Międzyzdrojami. Wybierana jest przez turystów, którzy pragną odpocząć w ciszy i spokoju. Pomimo niewielkich rozmiarów funkcjonuje tutaj wiele atrakcji turystycznych.

W ostatnim czasie Urząd Gminy stworzył przewodnik turystyczny, w którym zawartych jest wiele rozdziałów na temat tej niezwykłej miejscowości. Znajdziemy tam zestawienie ofert miejsc noclegowych. Sprawia to, że turyści mogą wybrać najbardziej dogodne dla siebie miejsce, zarówno pod względem komfortu jak i pod względem finansowym. W przewodniku tym znajdziemy także gastronomiczną mapkę wyspy Wolin, na której umieszczone zostały adresy wraz z ofertą różnych lokali, takich jak karczmy, zajazdy czy restauracje.

Niezmiennie od wielu lat największą popularnością na terenie Wisełki cieszy się przepiękna plaża położona tuż przy niezwykłym sosnowym lesie. Bardzo często odwiedzanym miejscem jest także jezioro o nazwie Wisełka, które znajduje się w samym centrum pięknego lasu. Można do niego dojść także spacerując brzegiem plaży. Posiada ono powierzchnię około dwadzieścia hektarów. Odwiedzając to miejsce spotkamy tutaj wiele żaglówek oraz łódek. Ze względu na bardzo korzystne warunki środowiskowe, często w okresie wakacyjnym odbywają się tutaj harcerskie obozy regatowe. Brzeg jeziora bardzo często wykorzystywany jest jako miejsce do zażywania kąpieli słonecznych.

Wisełka to miejscowość, w której często możemy spotkać wiele osób przyjeżdżających tutaj w celach prozdrowotnych. Nieskazitelne powietrze, nasączone jodem, jest niezwykle korzystne dla wszystkich osób cierpiących na astmę, niedoczynność tarczycy czy przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Miejsce to świetnie działa na wszystkie schorzenia kardiologiczne, takie jak stany pozawałowe czy nadciśnienie tętnicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>