Niezapomniane chwile w Karpaczu

Karpacz to niezwykle urokliwe miasteczko, liczące niewiele ponad pięć tysięcy stałych mieszkańców, położone w województwie dolnośląskim w samym sercu magicznych Karkonoszy. To z pewnością najpopularniejsza miejscowość turystyczno-wypoczynkowa w tej części Polski. Największą popularnością cieszą się oczywiście górskie wspinaczki i wędrówki.

Karpacz leży u podnóża najwyższej góry Karkonoszy – Śnieżki, której wysokość wynosi 1602 metry nad poziomem morza. Góra jest o tyle oryginalna i atrakcyjna, gdyż na jej szczycie znajduje się obserwatorium meteorologiczne. W tym miejscu można podziwiać niezwykłe zjawiska świetlne, których nie można zaobserwować nigdzie indziej. Ponadto na szczycie turyści bardzo chętnie zaglądają do barokowej Świątyni Świętego Wawrzyńca {https://pl.wikipedia.org/wiki/Wawrzyniec_z_Rzymu}. Śnieżka stanowi fenomenalny punkt widokowy. Z jej szczytu roztacza się malownicza panorama, która zapiera dech w piersiach. Gdy pogoda dopisze sięga ona nawet dwustu kilometrów. Jednak często warunki atmosferyczne na Śnieżce bywają bardzo kapryśne, ze względu na charakterystyczny alpejski klimat, które cechuje się niskimi temperaturami powietrza w ciągu całego roku. Dzięki temu pokrywa śnieżna utrzymuje się na niej aż od jesieni do nawet późnej wiosny. Planując podbój Śnieżki warto zadbać o odpowiednie ubranie. Można na nią wejść pieszo lub skorzystać z wyciągu.

Przy drodze prowadzącej do Karpacza znajduje się najbardziej charakterystyczna budowla miasta – skandynawska Świątynia Wang. Ten powstały w dwunastym wieku kościółek, dwieście lat temu został sprzedany i trafił ze Skandynawii aż do Karpacza. Świątynia Wang bywa także często nazywana świątynia szczęśliwych małżeństw.

Karpacz to moc atrakcji zarówno przyrodniczych, jak i będących dziełem człowieka. Baza noclegowa w mieście jest imponująca! Trudno znaleźć w pobliżu miejscowość o bogatszej i większej ofercie noclegowej {meteor-turystyka.pl/noclegi,karpacz}. Najtańszym rozwiązaniem będzie zarezerwowanie drewnianego domku letniskowego. W takich wnętrzach najlepiej można poczuć góralski klimat. Jednym z obiektów, gwarantujących takie chatki jest Ośrodek Wczasowy Skalnik. Oferuje on typowo góralskie wnętrza i spokojną, zalesioną okolicę.

Karpacz to niepowtarzalne miejsce na mapie Polski. To z pewnością jedna z wielu wizytówek naszego kraju. Każdy kto pragnie przeżyć niezapomniane chwile powinien odwiedzić to piękne miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>