Jantar – ciekawy kurort nad Bałtykiem

Jeśli mamy na myśli Jantar, to najczęściej oczami wyobraźni widzimy przepiękny bursztyn. Jednak tak naprawdę tym razem nie jest mowa o takim jantarze, ale o kurorcie nadmorskim, położonym w gminie Stegna. Rzeczywiście ta niewielka wieś z każdym rokiem może cieszyć się tym, że jej baza noclegowa rozwija się coraz bardziej. Powinno się pamiętać zatem o tym, by sprawdzić jakie dokładnie czekają na nas atrakcje turystyczne, jeśli zechcemy zarezerwować noclegi w Jantarze.

Okazuje się, że nazwa miejscowości z bursztynami ma zdecydowanie więcej wspólnego, niż tylko takie samo słowo wypowiadane w obu przypadkach. Przede wszystkim przez ten kurort przechodził niegdyś słynny szlak bursztynowy. Dlatego nie powinno nas kompletnie dziwić, że to właśnie w tym miejscu odbywają się Mistrzostwa Świata w Poławianiu. Oczywiście zawody są opatrzone wieloma innymi atrakcjami, które mają na celu promocję kurortu pod względem regionalnym, jak i również kulturowym.

Kolejną atrakcją, jakiej możemy spodziewać w Jantarze, jest niewielka przystań, z której korzystają do tej pory rybacy wypływający na morze. Coś co dla mieszkańców jest sposobem na chleb, dla turystów na pewno drewniane kutry są niesamowitym widokiem, tym bardziej, że to również jest oznaka tego, iż po udanych wyprawach, można załapać się jak najbardziej na smaczną i przede wszystkim świeżutką rybę. Chociaż nad morzem turyści nie mają powodów do narzekania, na brak kąpieliska, to jednak czasami jak to bywa w Polsce, pogoda może nie dopisać. Tutaj jednak niezawodna może okazać się kryta pływalnia, która funkcjonuje nie tylko dla mieszkańców, ale również dla wszystkich przybywających.

Na pewno wiele osób miało okazję słyszeć o siatkówce plażowej. Okazuje się, że w Jantarze odbywają się jeszcze bardziej oryginalne zawody, do których zalicza się Turniej Piłki Nożnej Plażowej. Dzięki temu podczas każdego sezonu szykuje się prawdziwe widowisko, w czasie którego zawodnicy usilnie próbują na rozgrzanym piasku strzelić gola. Wieś może niepozorna, tak naprawdę przygotowała wiele ciekawych atrakcji dla przybywających tutaj turystów. W takim razie mamy gwarancję, że podczas sezonu wakacyjnego, na pewno nie przyjdzie nam się nudzić. Po sezonie natomiast wszystko wraca do codziennego trybu życia, co jednak także ma swój urok, wyróżniający się ciszą i spokojem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>