Iwonicz-Zdrój i szlaki rowerowe

Iwonicz-Zdrój to miasto stwarzające idealne warunki do wycieczek rowerowych po szlakach, które odkrywają przed nami wiele ciekawych i pięknych miejsc. Główną atrakcją tras rowerowych są bez wątpienia wspaniałe walory krajobrazowe. Praktycznie z każdego miejsca roztaczają się fenomenalne panoramy na pasma Beskidu Niskiego, Bieszczadów, Doliny Krośnieńskiej, Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego, a przy dobrej widoczności nawet Tatr. Jazda rowerem pozwala odkryć wiele ciekawych zakątków, a przy okazji poprawić naszą kondycję fizyczną.

Turyści i kuracjusze, którzy lubią ten sport z pewnością powinni wybrać się na wycieczkę rowerową po czerwonym szlaku rowerowym "Między Zdrojami". Szlak ten przebiega przez miejscowości: Iwonicz-Zdrój, Klimkówka, Pustki, Rymanów, Rymanów-Zdrój, Królik Polski, Bałucianka, Przymiarki, Turkówka i z powrotem Iwonicz-Zdrój. Długość trasy to 24 km. Trasa ma piękne widoki, a także jest atrakcyjna pod względem poznawczym. Wiedzie przez górzyste tereny Beskidu Niskiego. Na szlaku znajdują się dwa podjazdy, które mogą być nieco kłopotliwe, tj. podjazd w Bałuciance na szczyt Przymiarek (626 m n.p.m) oraz w Iwoniczu ulica Piwarskiego na Górę Borowinową. Z tego powodu nie powinniśmy jednak rezygnować z tego szlaku, gdyż to co zobaczymy po drodze zrekompensuje nam trud włożony w jazdę rowerem. Na tej trasie możemy zatrzymać się w Parku Etnograficznym w Sanoku czy też Skansenie Muzeum Przemysłu Naftowego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Z pewnością każdego zachwyci również Pustelnia św. Jana z Dukli oraz Muzeum-Skansen Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej. Dalej możemy zobaczyć dodatkowo Zamek Kamieniec w Odrzykoniu, Rezerwat Skalny Prządki oraz Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Wszystkie te miejsca z pewnością przybliżą nam historię Iwonicza-Zdroju i jego okolic. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kuracjusze zregenerują w ten sposób swoje siły, nabiorą nowego wigoru, tak aby wieczorem móc wrócić do sanatorium na kolację.

Ci, którzy przyjeżdżają do Iwonicza-Zdroju w celach rekreacyjnych powinni znaleźć odpowiednie miejsce do spędzenia nocy [kliknij – Meteor / noclegi Iwonicz Zdrój]. Z pewnością można tu polecić trzy hotele znajdujące się w tej miejscowości uzdrowiskowej, tj. Hotel Klimat, Hotel Glorietta czy też Hotel Elita. Dla mniej wymagających odpowiednie będą Pensjonat Amelia, Agroturystyka "Za Lasem" czy też Parafialny Dom Zdrojowy. Warto zatem przyjechać, aby choć na chwilę poczuć ten uzdrowiskowy klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>