Historia ze Słupskiem w tle

Na polskim Pomorzu znajduje się wiele ciekawych miast. Jednym z nich jest Słupsk. Bardzo długa i ciekawa historia miasta pozwala cofnąć się w czasie i wyobrazić sobie, jak kiedyś wyglądało tutaj życie. Już w dziesiątym wieku Słupsk był dość dużym grodem. Najwięcej o przeszłości dowiemy się, odwiedzając Zamek Książąt Pomorskich, w których obecnie znajduje się Pomorza Środkowego. W jego zbiorach zachowało się wiele ciekawych przedmiotów. Jest nawet Młyn Zamkowy, najstarszy na Pomorzu.

Po całym dniu zwiedzania warto wybrać się do jakiejś przytulnej kafejki czy restauracji, których tutaj nie brakuje. Poza tym Słupsk jest jednym z ważniejszych centrów kultury na Pobrzeżu. Wiele imprez odbywa się tutaj cyklicznie, na przykład Festiwal Muzyki Organowej, Festiwal Polskiej Pianistyki czy Komeda Jazz Festiwal. Imprezy te przyciągają wielu miłośników sztuki, zwłaszcza, że występuje tu wiele sław nie tylko z Polski, ale i ze świata. Wielu turystów wybiera termin swojej podróży właśnie wtedy, kiedy w mieście odbywają się ważne imprezy.

Najbardziej urokliwym miejscem w Słupsku jest Stary Rynek. Spacer pomiędzy kamieniczkami sprawia, że czujemy się, jakby czas się zatrzymał. Tutaj nikt się nie spieszy. Mieszkańcy i turyści siedzą na ławeczkach, karmią gołębie i odpoczywają. Jeszcze jedno miejsce zasługuje na naszą uwagę. Jest to baszta, w której niegdyś było więzienie dla kobiet podejrzanych o uprawianie czarów. Do dzisiaj miejsce to nosi nazwę Baszta Czarownic [więcej na https://pl.wikipedia.org/wiki/Baszta_Czarownic]. Obecnie mieści się tu Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej. Młodzi artyści wystawiają w murach baszty swoje prace. Ciekawostką, o której niewiele osób słyszało jest fakt, że w Słupsku działa najstarsza w Polsce pizzeria. Działa ona już od czterdziestu lat. Jej wnętrze jest takie samo jak w początkach działalności. Placki z pieczarkami to już legenda. Nie można być w mieście i nie spróbować tego przysmaku.

W mieście działa wiele hoteli, pensjonatów i gościnnych pokoi, które cały rok czekają na turystów i zapewniają doskonałe warunki zakwaterowania [oferty na: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,slupsk,0.html] . Również zaplecze gastronomiczne oferuje bardzo urozmaicone menu. Należy pamiętać, że Słupsk to nie tylko zabytki. To także wspaniałe akweny wodne z doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych, to także piękne krajobrazy. Jest tu wszystko, co każdy z nas potrzebuje, aby wypocząć i zrelaksować się. Jedno jest pewne, podróż w te strony na pewno nie będzie straconym czasem. Baza noclegowa zaspokaja gusta nawet najbardziej wybrednych turystów. Możemy znaleźć noclegi zarówno w luksusowym hotelu, jak i mały, tani pokoik, na obrzeżach miasta. Jest w czym wybierać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>