Espalanda w Szklarskiej Porębie

W Szklarskiej Porębie oprócz przepięknych widoków i cudów natury, znaleźć można również wiele atrakcji, które umilą pobyt każdej osobie planującej przyjazd do tego miejsca. Alpejskie miasteczko, bo tak jest nazywane jest jednym z najczęściej odwiedzanych górskich kurortów w Polsce. Położona u podnóża Gór Izraelskich i Karkonoszy jest świetną bazą wypadową dla ludzi ceniących piękno natury oraz aktywność fizyczną. Bardzo dobrze rozbudowana siec wyciągów, nartostrad oraz tras biegowych czynią to miasto ośrodkiem sportów zimowych. Podczas, gdy sportowcy przyjeżdżają tu, aby trenować, rezerwacje dobrych noclegów w Szklarskiej wzrastają o 50%. Oprócz szlaków, ośrodków sportowych i gór, miasto posiada dużo atrakcji.

Jedną z najpopularniejszych wśród turystów jest Park Rozrywki Espalanda. Położona w samym sercu miasta gwarantuję dużą dawkę śmiechu zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W parku między innymi skorzystać można z „Alpine Coaster” czyli górskiej kolejki grawitacyjnej. Zjazd na długości 500 metrów pomiędzy drzewami przerazi nawet najtwardszego mężczyznę. Jest to bezpieczna atrakcja, dzięki czemu nikt nie musi obawiać się o swoje lub dziecka zdrowie, a emocje, śmiech i okrzyki radości sprawią, iż będzie się chciało spróbować jeszcze raz. Kolejną sprawiającą dreszcze na ciele kolejką jest „ Wieża emocji” , gdzie z prędkością 6m/s spada się w dół. Oprócz tego na terenie parku znajduje się placyk do gry w mini golfa, gdzie razem z przyjaciółmi czy rodziną można zrelaksować się i pochłoną z emocji po wcześniejszych przerażających karuzelach. W zimie kiedy to temperatura spada poniżej zera, powstaje lodowisko pod muszlą koncertową z dużą wypożyczalnią łyżew dla wszystkich miłośników lodowego sportu. Ostatnią atrakcja przebaczoną dla najmniejszych w Parku Rozrywki Espalanda jest Labirynt i Ogród Dmuchańców. Pierwsza z nich to domek z przeszkodami, licznymi korytarzami, ślizgawką i basenem kulkowym, natomiast Ogród Dmuchańców to duża ślizgawka z torami przeszkód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>