Bajkowa kraina na południu Polski – Karkonosze

Polska skrywa w sobie mnóstwo pięknych i bajkowych miejsc, które pozwalają zapomnieć o szarej, a może i smutnej rzeczywistości i codzienności. Każdy z nas zasługuje na chwilę relaksu i odpoczynku. Karkonosze to chyba najpiękniejsze miejsce na południu Polski. Niestety tym najwyższym pasmem Sudetów musimy dzielić się z Czechami i to po ich stronie leży znaczna część tej krainy. Na szczęście nie ma żadnych problemów z przejściem za granicę sąsiada, dzięki zawartej umowie w Schengen. Należy mieć tylko ważny dowód osobisty lub paszport.

To, że utworzono tutaj Karkonoski Park Narodowy świadczy doskonale o pięknie tego regionu. To miejsce pokochają wszyscy miłośnicy górskich wędrówek, a każdy, kto za nimi nie przepada w tym miejscu z pewnością je pokocha. Najwyższym szczytem jest Śnieżka, której wysokość wynosi niewiele ponad 1600 m. Poza tym w Karkonoszach czeka na Ciebie wiele innych, niższych, ale równie pięknych szczytów, takich jak Szrenica, Łabski Szczyt czy drugi pod względem wysokości Wielki Szyszak. Karkonosze obfitują także w małe, niezwykle urokliwa jeziorka, położone między zboczami gór. Twoim obowiązkowym punktem wędrówek po Karkonoskim Parku Narodowym są wodospady. Jednym z nich jest Wodospad Szklarki.

W Karkonoszach znajduje się kilka bardzo popularnych miejscowości turystyczno-wypoczynkowych. Najchętniej odwiedzanym jest Karpacz, ze względu na sąsiedztwo ze Śnieżką. Jednak w pobliżu znajduje się inne bardzo atrakcyjne i znacznie spokojniejsze miejsce – Szklarska Poręba. To właśnie wokół tego miasta znajdziemy najpiękniejsze wodospady. Ponadto spotykają się tutaj dwa pasma górskie – Karkonosze i Góry Izerskie. Nad miejscowością góruje piękna Szrenica.

Zarówno baza noclegowa jak i gastronomiczna są bardzo dobrze rozbudowane (http://meteor-turystyka.pl – noclegi Karkonosze). Najmniej zapłacisz w schronisku PTTK Hala Szrenicka. Miejsce oferuje naprawdę wygodne pokoje za niewielką cenę, restaurację, Spa, a przede wszystkim bajeczny widok na góry. Ceny z nocleg zaczynają się już od 70 złotych. Jeżeli to jeszcze dla Ciebie za dużo zdecyduj się na kameralne, ale bardzo przytulne domki letniskowe.

Jedno przemyślenie nt. „Bajkowa kraina na południu Polski – Karkonosze

  1. Ja chyba pojadę tam do SPA, bo to będzie wspaniały odpoczynek na górskich szlakach połączony z zabiegami kosmetycznymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>