Atrakcje Gąsek – plaża i kąpielisko

Co roku rzesze turystów zjeżdżają się tłumnie w szczycie sezonu nad Bałtyk, aby właśnie nad polskim morzem spędzić swój letni urlop. Mimo popularności kurortów zagranicznych, wiele osób woli wypoczywać nad naszym wybrzeżem, z uwagi na pięknie położone letniska, otoczone ciekawą przyrodą. Niektórzy wolą przyjechać do większego miasta, aby korzystać z licznych atrakcji, natomiast inni stawiają na niewielkie wioski i miasteczka rybackie, ceniąc sobie raczej ciszę i spokój. Dla takich właśnie osób Gąski, w których pomału rozwija się przytulna baza noclegowa (meteor-turystyka.pl/noclegi,gaski,0.html), okażą się idealnym miejscem na wypoczynek nad wodą.

Podobnie jak chyba w każdym nadbałtyckim letnisku, także i tu podstawową atrakcję przyciągającą gości stanowi plaża. Aby z centrum miejscowości dotrzeć nad morze, należy przejść kilkaset metrów przez lasek, który porasta wydmy oddzielające ląd od Bałtyku. Na plażę prowadzi kilka różnych zejść. Niektóre z nich łagodnie schodzą na wybrzeże, natomiast inne wiodą w dół po kamiennych schodkach. Plaża jest piaszczysta, bez kamyków i dosyć szeroka, więc bez problemu można tu znaleźć sobie wygodne miejsce na rozłożenie kocyka. Wypoczywa tu zwykle mniej osób niż w dużych kurortach, dlatego unika się przegęszczenia nawet w szczycie sezonu. Podczas wakacji można tutaj pływać sobie na strzeżonym kąpielisku pod okiem ratownika, natomiast jesienią jest się zdanym na siebie. Warto pamiętać o zastosowaniu wodoodpornych filtrów UV, ponieważ latem słońce operuje tu dosyć silnie i łatwo o przykre poparzenie skóry. Wprawdzie kąpiele morskie uchodzą za największą atrakcję Gąsek, ale można tutaj również po prostu leżakować, pograć w piłkę plażową lub siatkówkę na piasku, a także pospacerować wzdłuż plaży.

Wędrówka na boso po piasku, wzdłuż pasma lasu wydzielającego przyjemne olejki eteryczne, znakomicie wpłynie na stan zdrowia plażowicza. Nie można przecenić także roli morskiego aerozolu, pełnego soli i jodu, którym wysycone jest powietrze nadbałtyckie. Tak korzystny mikroklimat wzmacnia walory wypoczynkowe tutejszych miejscowości. Warto zabukować tu sobie wakacyjne noclegi, Gąski uchodzą bowiem za pięknie położone miasteczko z pięknymi plażami. Każdy może tutaj znakomicie wypocząć zażywając kąpieli słonecznych, korzystając ze strzeżonego kąpieliska oraz spacerując po piaszczystych plażach wzdłuż malowniczych wydm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>